-Geri

NewYork Otomobil Fuarı’nda: “Güvenlik Teknolojileri Ön Planda”

New York şehrinde başlayan 113. Uluslararsı Otomobil Fuarı’na araçların kaza güvenlik teknolojileri damgasını vurdu.

newyorkotomobilfuarindaguvenlikteknolojilerionplanda

General Motors, Ford, Chrysler gibi Amerikan markaları başta olmak üzere Alman, Japon, Güney Koreli, İngiliz markaların 2014 model yeniliklerinin öne çıktığı Javit Center’daki fuarda 43 otomobil markası yer alıyor. 2014 arabalarında kazaya karşı önemleri artıran teknolojinin kullanılması dikkat çekti. Yılda ortalama 1 milyon insanın ziyaret ettiği otomobil fuarı 7 Nisan’a kadar ziyarete açık olacak.

Yaklaşık 78 bin metrekarelik alanda bin tane arabanın sergilendiği fuarda, büyük ilgi toplayan Alman markası BMW, 2014 modellerinde kaza durumunda veya arabadaki herhangi bir sorunda en yakın servisi otomatik olarak uyaracak sistemi tanıttı. Kaza durumunda arabadaki sistem, otomatik olarak BMW yetkili servisini bilgilendirecek. Yine bir ilk olarak arabalarda 4 G LTE internet bağlantısı imkanı sağlanacak. Arabadaki yolcuların dizüstü bilgisayar ve telefonlarında internet kullanabilecek. İngiltere’nin en büyük otomotiv şirketlerinden Land Rover, Sport 2014 modelinde, sürücüyü yol ve araba ile ilgili bilgilendirecek ileri düzeyde ‘sürücü yardım teknolojisini’ kullanacak.

Japonların lüks araba markası Lexus da, 2014 modellerinde kaza öncesi aracın güvenliğini sağlayan ve sürücüyü uyaran teknolojiyi tanıttı. Yeni teknoloji ile 38 kilometre hızla giden aracın tekerlekleri herhangi bir kaza anında otomatik olarak kilitlenecek.

General Motors yeni ‘Chevrolet SS Sedan’ markası ise ilgi çeken bir başka marka oldu. 8 silindir ve 415 beygir gücündeki araba ilk defa New York Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

Dünyaca ünlü spor araba markası Porshce’nin 1964 yılında ürettiği arkadan itişli ‘Porsche 911′ ilgi gören araçlar arasında. Porshe 911 modelinin önümüzdeki yıl 50. yılı kutlanacak.

Yorum Yaz

Copyright © 2013 by SonModel.com

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.